Blogs (saīsinājumā no Web Logs) jeb latviešu valodā – emuārs, ir viens no viss populārākajiem mājas lapu veidiem mūsdienās (kapēc? – vienkārši, ātri un pat par velti). Parasti blogu veido viens autors, rakstot par savām interesēm, hobijiem vai ikdienas gaitām pievienojot komentārus, video materiālus un bildes.

Interesanti dati, pēc Gartner statistikas, 2007. gadā ir aptuveni 100 miljoni aktīvo blogeru, neskaitot 200 miljonus blogeru, kuri ir pametuši savas dienasgrāmatas un tādejādi rada daudz vairāk tā saucamos „dotsam” un „netsam” – nevēlamie objekti internetā.

Kā gan tu varētu pelnīt internetā ar personīgo dienasgrāmatu jeb emuāru? Well that’s possible..

Kopš vārds blogs tika pieminēts pirmo reizi 1999. gadā, redzot milzīgo blogu potenciālu, radās arī iespējas ar to pelnīt un monetizēt.
Ok, pie lietas, īsi un konkrēti – ir vismaz trīs galvenie veidi kā var pelnīt naudu internetā ar savu mājas laupu, neskatoties vai tas ir blogs vai cita veida portāls. Rakstu par blogiem, tāpēc būsim specifiski:

1 – Viens no viss vienkāršākajiem pelnīšanas veidiem ar blogu ir texta reklāmas. Beidzot arī Latvijā ir savs šī pakalpojuma sniedzējs, to sauc TextAds, bet viennozīmīgi lielākais texta reklāmu tīkls ir Google, viņu produkts, tā saucamais AdSense.
Ļoti vienkāršs process, piereģistrējies un saņemsti kodu ko atliek iekopēt savā blogā, tur kur vēlies, lai parādās šīs reklāmas un aiziet. $$$

No kurienes tad peļņa? – Google AdSense ir vienkāršs pakalpojuma nodrošinātājs. Princips ir vienkāršs – ir reklāmas devējs, kurš labprāt maksātu par viņa tekstveidīgas reklāmas parādīšanos citās līdzīga satura lapās un tu, kurš labprāt izvietotu šādas reklāmas, tādejādi pelnot par katru klikši, ko tavs bloga apmeklētājs izdara uz konkrētās reklāmas. Google vai mūsu pašu TextAds sēž tur pa vidu paņemot smuku kumosu par pakalpojuma sniegšanu.

Protams, kā jebkuram peļņu nesošam procesam, ir zināmi dažādi sīki triki, lai palīdzētu tev sasniegt labākos rezultātus ar teksta reklāmu izvietošanu blogā.
Teksta reklāmas ir viegli modificējamas, lai pieskaņotos tavam bloga dizainam un iekļautos kopējā vizuālajā formā, tādejādi šīs reklāmas nebūs tik acīm pamanāmas un lieotājiem uzkrītošas. Tu noteikti gribētu lai lietotājs šīs teksta reklāmas uztver kā daļu lapas satura un klikšķina uz tām nedomājot. Protams bloga dizains ir tava paša izvēle.

2Baneru izvietošana savā blogā. Tas jau ir mazliet nopietnāks solis pretim pelnīšanai ar savu blogu. Ok, tātad, tev ir divas iespējas atrast baneru reklāmas savam blogam un ar to pelnīt.

Pirmā iespēja ir atrast tā saucamos baneru reklāmu tīklus, kuros vienkārši reģistrējies un saņem kodu, kuru līdzīgi kā teksta reklāmām iekopē savā lapā un baneri mainīsies atkarīgi no tava bloga satura, tēmas.. To tu pats izvēlies.

Otra iespēja, daudz nopietnāku attieksmi prasoša un arī daudz vairāk naudas tu vari nopelnīt izvietojot baneru reklāmas priekš īstiem biznesiem. Kā piemēram vietējais telefona operators, banka, vai kādas „lielās zivs” reklāma atkarīgi no tavas bloga tēmas un industrijas.

3 – Trešais, bet manuprāt, viss interesantākais veids kā nopelnīt ar blogu, ir slēptā reklāma vai netiešā reklāma (ja gribi vari arī būt pavisam atklāts par to ko dari). Te jau tas paliek pavisam interesanti. Atsauksmes, ieteikumi, kritizēšana utt. Reklāmraksu izvietošana savā tik ilgi lolotajā blogā. Tas viss var veicināt cilvēku izvēli par labu vai sliktu kādam konkrētam produktam.

Kā es jau pieminēju iepriekšējā rakstā – partneru programmas jeb affiliates, tu ar sava bloga palīdzību vari ieteikt un paslavēt konkrētu produktu, kuru tavas lapas apmeklētajs gala rezultātā cerams iegādājas un tu par to saņem komisiju. Ir daudz tādu mājas lapu un konkrēti blogu, kuri aprunā jaunākās spēles, programmas, foto kameras utt. Katrs pārdotais produkts, kurš tika pārdots ar tava bloga palīdzību dos tev iespēju nopelnīt naudu internetā un tuvināties tam ideālajam dzīves stilam ar pina kolada kokteili rokā kautkur Taizemes dienvidos neatskaitoties nevienam citam kā pašam sev.  :)

Galvenais ko vēlos jums visiem ieteikt, sniedziet kvalitatīvu lietotāja pieredzi savos blogos. Veidojiet kvalitatīvu saturu.

Keep it real! Content is God!

Turpinājums sekos…

Ko gaidīt nākamajos rakstos par darba jeb peļņas iespējām internetā?

  • Dažādu formu un aptauju aizpildīšana par maksu
  • AdSense, TextAds utt.
  • Savu produktu izplatīšana – e-grāmatas, programmas utt.
  • Slavas iegūšana internetā – youtube, online konkursi!