Turpinot iepriekšējā raksta tēmu par darba iespējām internetā un iespējām nopelnīt. Šīs dienas tēma kā jau augstāk minēta ir partneru programmas (affiliates) un  kā to mēdz dēvēt latviešu blogeri – „referāļi”. :)

Īsumā par partneru programmām – produkts, kurš pieder kādam (uzņēmumam vai indivīdam), var būt pakalpjums un ir daudz neatkarīgu izplatītāju, kuri to pārdod, tādejādi saņemot komisijas maksu par katru pārdoto preci vai pakalpojumu. Šeit tiek veidotas biznesa partnerattiecības.
Pārdot var jebko: grāmatas, datorus, programmas pat aromātisko eļļu un masāžu, kurai šī eļļa tiek izmantota. Jebko kas vien ienāk prātā.

Apskatīsimies no abu pušu viedokļa kādi ir ieguvumi izmantojot partneru programmas jeb affiliations.

Ieguvumi produkta vai pakalpjuma pārdevējam:

 • Tiek sasniegta daudz plašāka auditorija
 • Ir jāuztur tikai produkta lapa un ja tā ir fiziska prece, tad jānodrošina laicīga peigāde pircējam
 • Autoram vai produkta īpašniekam ideālā gadījumā nav jādara nekas, tikai jāskaita $$$ un maza daļa jāatskaita partneriem.

Te gribētos pieminēt iemeslu, kāpēc es dodu priekšroku elektroniskiem produktiem, kā piemēram biedru lapām (membership websites), E-grāmatām vai programmām un datorspēlēm. Lielāka komisijas maksa, jo preces kopēšana jeb dublikāta radīšana nemaksā neko.

Partnera „affiliate” ieguvumi:

 • Pašam nevajag savu produktu
 • Pārdošanas process jau ir izveidots
 • Iespēja pelnīt naudu par vienkāršu lietotāju novirzīšanu un konversāciju.

Partnera programmas ir ideāls sākums kādam, kurš tikko ir sācis interesēties par interneta mārketingu un vēlas izmēģināt viņa spēkus šinī jomā, kā arī ir ieintriģēts ar iespēju nopelnīt naudu internetā, bet pašam vēl nav produkts vai pat mājas lapa.

Tāpat kā iepriekšējā rakstā, vēlos sniegt mazu piemēru vai rekomendāciju, kur īsti sākt!
Iesaku apsvērt domu par elektronisko produktu partneru programmām, viena iemesla dēļ, ko jau iepriekš pieminēju – tev pat nevajag savu mājas lapu lai nopelnītu kādu „zaļo”.

ATKAL neko nemēģinu promotēt sautīgu iemeslu dēļ, nepelnu miljonus stāstot par sekojošo…

Ideāla vieta lai sāktu ir tā saucamais – ClickBank (CB). Tūkstošiem elektronisko produktu, sākot no e-grāmatām, programmām un beidzot ar ļoti dārgiem kursiem par interneta mārketingu ir pieejami CB. Tas patiešām ir ļoti vienkārši. ClickBank’a nodrošina visu vienviet, tā ir daudz drošāk un vienkāršāk. Tev nav jāņemas ar pašu produkta īpašnieku, ClickBank’a to jau ir izdarījusi. Komisijas maksājumus saņemsi no viņiem, partnera saite iet caur CB, tādejādi statistika un maksājumi ir kontrolēti.

Vēlu veiksmi.. Keep affiliating! 😉

Turpinājums sekos…

Ko gaidīt nākamajos rakstos par darba jeb peļņas iespējām internetā?

 • Blogi
 • Dažādu formu un aptauju aizpildīšana par maksu
 • AdSense, TextAds utt.
 • Savu produktu izplatīšana – e-grāmatas, programmas utt.
 • Slavas iegūšana internetā – youtube, online konkursi!